Mantarlı kauçuk levhalar genellikle zeminlerde kullanılan etkili ses izolasyon malzemelerinden biridir. Zeminlerde meydana gelen titreşim, topuk gibi vibrasyon kesici olarak kullanılan mükemmel bir yalıtım malzemesidir.Mantar şilte hammaddesi mantar olan bir yalıtım malzemesidir. Mantar, mantar meşesi ağacının kabuğundan elde edilir. Daha çok şarap tapası yapımında kullanılan kabuklardan artan parçalar öğütülüp granül haline getirildikten sonra mantar şilte ve benzeri ürünlerin yapımında kullanılırlar. Hammaddesi Mantar Meşesi ağacının kabuğu olan granül mantardan işlenerek elde edilen blok ve silindirlerden dilimlemek ve soyulmak suretiyle istenilen kalınlıklarda mantar şilte, mantar levha, mantar levhalar ve mantar rulo’lar elde edilir. Mantar şilte, Mantar levhalar ve mantar rulolar ses yalıtım, vibrasyon ve titreşim amaçlı oup geniş kullanım alanlarına sahip malzemelerdir. Mantar şilteler ayrıca zemin altı, parke altı, şap altı uygulamalarında ses, ısı ve darbe emici özelliği sayesinde mükemmel bir yalıtım sağlar.
Mantarlı Kauçuk Duvar Ses Yalıtımı
Farklı kalınlıklar üretilerek rulo ve plakalar halindedirler. Özellikle lamine , lam inat ve halı altına yastıklama, destekleme, ses ve ısı izolasyon bariyer ürünü olarak kullanılır. Bununla birlikte aynı kalınlıklarda kauçuk ağırlıklı mantar şilte ürünlerimiz mevcuttur.Zemin Zemin Mantarlı Kauçuk

Mantarlı Kauçuk Zemin Ses Yalıtımı
Uygulama alanları; seramik, masif parke, pvc içerikli malzemlerin altına uygulanılır. Bu tür amaçla köpük, naylon şilte gibi sentetik ürünlerin yanı sıra tamamen tabii ve her türlü kansorojen etkiden uzak bir üründür.
İnsan ayağının altındaki sıcaklık, termal haritada gösterilen ısı yoğunluğunu gösteriyor. Daha sonra 1 dakika farklı zeminlere bastırılarak ( mantar, ahşap vinil, seramik) alınan ısı değerleri gösteriliyor. Termal haritada görüldüğü gibi insan ayağının altındaki sıcaklık değerine, en yakın olan ve ısı kaybının en az olduğu resim mantar yüzeydir. Mantarlı kauçuk iki farklı kalınlık alternatifi ile zemin ses yalıtım uygulamaları için üretilmektedir.
Kalınlıkları 4 mm – 6 mm dir. Kauçuk katkı edilerek granül mantar ile birleştirilmiş bu ürün daha etkili sonuçlar elde edebilmek için zemin ses izolasyon çalışmalarında parke yada şap altında kullanılabilmektedir.
Mutfak, yatak odası, oturma odası, oteller, kütüphaneler, stüdyolar,galeriler, endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır.Mantar-Şilte Zemin Mantarlı Kauçuk
ÖZELLİKLER
• Zemin altına uygulanmaktadır.
• Şap yada parke altınada uygulanabilir.
• Granülden üretilmektedir.
• Yanmaz özelliktedir. B2 (DIN 4102-1)
• Isı geçirgenlik : 0.06 K/W 5 mm (DIN 52612)
• Ses yalıtımı : LW = 20 db.
• 1 mm – 10 mm arası kalınlıklardadır