Teknoslience Bariyerli sünger 3 katmandan oluşan mükemmel ses yalıtımı sağlayan ürünümüz 2014 yılı uluslararası ses yalıtım ödülü almıştır.  Çift katman süngerin arasında EPDM ağır bariyer kullanılarak oluşturulan teknoslience bariyerli sünger kendinden yapışkanlı özelliği sayesinde kolay montaj imkanı sağlamaktadır. Ürettiğimiz ürünlerimiz Tüv, İSO Standartlarında ve yanmazlık setifikalarına sahiptir. Rw Değerleri 45/50 db dir.

teknoslience-bariyerli-sunger Bariyerli Sünger Teknoslience

Kısa Tanım

Global sünger üreticisi Recticel‘in Türkiye’de uluslararası standartlara uygun ürettiği, yanmazlığın önemli olduğu alanlarda ses yutumu (absorbtion) ve ses iletimi kaybı (transmission loss) için akustik çözüm sağlayan kompleks sünger ürünüdür. 2014 yılı yılın ses yalıtım ödülüne layık görülmüştür.

Uygulama Alanları

Havalandırma kanallarında, mekanik dairelerde, jeneratör, kompresör kabinlerinde, tekne motoru ses yalıtımında, Marin ses izolasyonu, kısacası ses yalıtımı gereken her noktada, disko, restoran, sinema, konser, toplantı salonları gibi akustik çözüm gereken alanlarda kullanılmaktadır.

Teknik Özellikler
1000 mm genişlikte 35-15 yumurta profilli, EPDM ağır bariyer katmanlı olarak imal edilmektedir. Yutum kabiliyetini artırmak için yumurta, labirent, spesiyal vb. profillerde üretilmektedir. Ses iletim kaybı (transmission loss) için kullanılan ağır bariyerde isteğe göre EPDM, kurşun, PVC ya da bitüm kullanılmaktadır.

Kalite Garanti Belgeleri
ISO/TS 16949:2002, ISO 9001:2008, BS476:class0, UNI 9175:2008 M1, İlgili Akustik Performans Test Sonuçları
Yanmaz akustik süngerlerin ağır bariyerli katmanla lamine edilmesiyle üretilen özel yalıtım plakasıdır.
3 katmanlı kompozit bir üründür, en üst katman 50 Dansite spesyal kesim akustik sünger; ses dalgalarının eşit şekilde dağılımını sağlarken, ortasındaki 5kg/m2 epdm ağır bariyer yüksek miktarda ses geçiş kaybı yaratır..
Son katmanda bulunan 2 cm kalınlığındaki firend 70 Dansite ise ses yutumuna katkı sağlar. Firen ürünler alev almaz üretilir. İçindeki yanmazlık sıvısından ötürü kalite kontrolü önem taşır.

Teknosilence 2014 yılı Tüyap Yapı Fuarı – yılın ses yalıtım ürünüdür.

Kullanım Yeri :
Komşu duvarlarda alçıpan altına – Jeneratör odalarında veya kabinlerinin iç duvarlarına – düğün salonlarında – canlı müzik yapan mekanlarda..
Satış :
100cmx100cm 3 m2 lik paketlerde
1 plaka = 5,5 kg/m2